نکاتی برای شروع یک روز بدون استرس

o-STRESS-FREE-facebook-1-1-1200x600.jpg
مدیریت روزانه استرس یکی از شاخص های کلیدی سلامت روان و سالم بودن است. با مقابله با استرس، ما می توانیم تاثیر آن را به حداقل برسانیم. به طور منظم درگیر بودن در تکنیک های کاهش استرس باعث می شود بتوانیم افسردگی و اضطراب یا ترس را از بین ببریم.

در اینجا پنج راهکار برای شروع کردن روز بدون استرس تان وجود دارد :

1. یادداشت برداری

یادداشت برداری یک تمرین سنتی و درست است. بسیاری از ما هنگام شرکت در برنامه های آموزشی که نیاز به نوشتن به عنوان دانشجویان و کارآموزان داشتیم با آن آشنا هستیم . یادداشت برداری یک ابزار ساده اما قدرتمند است که اجازه می دهد تا افکار و نگرانی های داخلی به روی یک صفحه خارج سازی شود. این می تواند به شما در درک احساسات، افکار و انگیزه ها کمک کند و همچنین فضای عاطفی لازم برای موارد سخت را فراهم کند.

2. وقت بیشتری را در طبیعت صرف کنید

صرف وقت در طبیعت دارای اثرات درمانی بسیار زیادی است. ویتامین D (که باعث بهتر شدن خلق و خو می شود)، گذراندن وقت در طبیعت همچنین می تواند یک مدیتیشن ذهنی فوق العاده باشد. بسیاری از مردم درمورد ارتباط با طبیعت از احساس صلح بیشتر و نگرانی کمتر حرف می زنند . مکان هایی مانند پارک ها و سواحل اغلب محبوب هستند زیرا در این مکان ها احساس انرژی مثبت، فعالیت های لذت بخش و شرایط مطلوب وجود دارد.

3. از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید

شبکه های اجتماعی دارای جنبه های منفی فراوانی هستند . اخبار همیشه وجود دارد و ممکن است استرس، افسردگی و اضطراب را افزایش دهد. در مقایسه با زندگی افراد دیگر حتی ممکن است باعث افسردگی ما نیز بشود.

برای اکثر ما، تقریبا غیر ممکن است به طور کامل از شبکه های اجتماعی فاصله بگیریم . در عوض، توجه بیشتری به اینکه چگونه از گوشی های هوشمند خود استفاده می کنید و به چه میزان وقت وانرژی صرف مرور وقایع در شبکه های اجتماعی می کنید .در طول روز به طور عمدی 10 دقیقه از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید در اینصورت خواهید دید که تمرکزتان بهتر شده و افکار پربارتری در طول روز دارید .این ممکن است به شما کمک کند که استرس و اضطراب تان را بهتر مدیریت کنید .

4. به طور کامل آنالوگ شوید

علاوه بر نظارت بر زمان آنلاین تان ، زمان گرفتن برای آنالوگ شدن نیز می تواند به دلایلی مفید باشد. خواندن یک مجله چاپی یا کتاب نه تنها کمک به حواس پرتی روی صفحه گوشی همراهتان خواهد شد ، بلکه می تواند برای سلامت شما نیز مفید باشد. چشم خود را از صفحه نمایش گوشی و لپ تاپ بردارید و روزانه زمان هایی را به طور کامل بدون نگاه به صفحه نمایش سپری کنید.

5. تاثیر تغذیه روزانه خود را در نظر بگیرید

تحقیقات بیشتر در حال شکل گیری است تا به ما در درک ارتباط بین تغذیه و سلامت روان کمک کند. برخی مطالعات نشان می دهد که یک رژیم غذایی مدیترانه ای که شامل میوه های تازه، ماهی و سبزیجات زیاد است می تواند به عنوان یک عامل محافظ در برابر بیماری های روانی باشد.

هنگامی که ما بهتر می خوریم، کارکرد ذهن ما بهتر است. ما ممکن است بهتر بتوانیم با استرس مقابله کنیم و با استرس روبرو شویم. خوردن خوب می تواند راهی برای کاهش استرس و کاهش تاثیرات بلندمدت آن باشد.

صبر نکنید تا زمانی که از تنش خارج شوید
یکی از دلایل ایجاد استرس و مشکل زا شدن آن ، به این دلیل است که ما به طور مرتب به آن آدرس درستی نمی دهیم. ما مواظب آن نیستیم. به جای انتظار برای رسیدن به نقطه جوش، از تاکتیک های فوق بیشتر استفاده کنید تا استرس زدایی بخشی از سبک زندگی تان شود .

 

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *