اعتماد بنفس

Self-Confidence-The-Key-to-Success7.jpg
اعتماد به نفس برای بسیاری از مردم گریزان است. عوامل متعددی وجود دارند که می توانند اعتماد به نفس را تضعیف کنند، اما اکثر آنها مربوط به تجربیات گذشته شما است – ابتدا به عنوان یک کودک و سپس به عنوان یک بزرگسال – و چگونه این تجربیات شما را وادار به فکر کردن در مورد خودتان کرده است.بسیاری از افراد موفق و هوشمند وجود دارند که فکر می کنند که آنها “بازنده هستند”، معتقدند که آنها به عنوان فردی ناکارآمد در بین اطرافیانشان مشهور هستند . اگر این شما را توصیف می کند، ممکن است شگفت زده شوید که چگونه می توانید این الگوهای فکری منفی رااز بین ببرید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

چگونه اعتماد به نفس تان را افزایش دهید

اگر به دنبال ایده های سازنده ای در مورد چگونگی ایجاد تغییرات پایدار در مورد اعتماد به نفس خود هستید، در اینجا چند راه برای انجام این کار وجود دارد :

به چیزهای عینی نگاه کنید

اولین قدم برای افزایش اعتماد به نفس این است که نگاهی دقیق به نقاط قوت و ضعف خود داشته باشید. اغلب شما می توانید اقدامات عینی برای این کار را انجام دهید.

به عنوان مثال، اگر شما در مورد عملکرد شغلی خود مضطرب هستید و احساس می کنید که همیشه تیم یا شرکت خود را نا امید می کنید، در طول سالها به ارزیابی عملکرد خود نگاهی دقیق بیاندازید. بسیاری از مواقع،افراد با اعتماد به نفس پایین دستاورد واقعی خود را دست کم می گیرند. با نگاهی به داده های عینی می تواند به شما در درک آنچه که واقعا نیاز به کار دارد ، در مقایسه با کاری که در حال حاضر به خوبی آنرا انجام می دهید ، کمک کند.
برخی از مردم، هنگامی که به موفقیت های گذشته شان نگاه می شود ، دوباره قوت قلب می گیرند. در ادامه با مثال فوق، آنها با یک فرایند تفکر منطقی تر مواجه می شوند و فکر می کنند “خوب، من همیشه در گذشته در جلسات سخنرانی به خوبی عمل کرده ام، هرگز بازخورد منفی زیادی دریافت نکرده ام، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که جلسات سخنرانی ام در آینده متفاوت باشد. ”

روابط فعلی خود را ارزیابی کنید

شما باید با دقت نگاه کنید که دورتان را با چه کسانی احاطه کرده اید. اگر در زندگی شما پر از افراد سمی ( بدردنخور ) است ، ممکن است لازم باشد که عمیقا فکر کنید که این افراد چگونه اعتماد به نفس و سلامت عاطفی عمومی شما را تحت تاثیر قرار می دهند.
به عنوان مثال، اگر یک زن که احساس خیلی بدی در مورد اندام و وزن خود دارد وقتی مادر خود را چند بار در هفته می بیند، و مادر او همیشه در مورد وزن او اظهار نظر می کند ، این رابطه می تواند باعث خراب شدن شانس او در افزایش اعتماد به نفس اش در مورد بدن او شود.
در این مورد، رویکردهای متعددی وجود دارد که او میتواند انجام دهد، از جمله آشکارا و با قاطعیت مرزها را با مادرش تنظیم کند که در آن موضوعات مانند وزن او ، حرفی زده نشود. رویکرد دیگری ممکن است محدود کردن تماس به یک بار در هفته و دیدن اینکه آیا تغییرات محسوسی در سطوح اعتماد به نفس او به وجود می آید.

گذشته خود را بررسی کنید

همچنین، ضروری است که به زندگی خود در گذشته نگاهی بیندازید و عمیقا فکر کنید چه پیامهایی را درموردتوانایی هایتان هنگامی که در حال رشد بودند دریافت کرده اید . اغلب افراد با اعتماد به نفس پایین در خانواده هایی رشد کرده اند، که به طور ضمنی یا صریحا به آنها گفته شد که بی کفایت هستند.

مشاوره روانشناسی به عنوان یک راه حل برای مشکلات اعتماد به نفس

مشاوره می تواند بسیار مفید باشد در کمک به کشف منشاء مسائل مربوط به اعتماد به نفس شما. مشاوره روانشناس ماهر همچنین می تواند به شما در ایجاد اهداف کوچک و پیشرفته ای که به شما کمک می کند به آرامی اعتماد به نفس تان را بالا ببرید ، کمک کند.
اجازه ندهید اعتماد به نفس پایین تان ، زندگی شما را تضعیف کند. بهترین هدیه ای که می توانید به خودتان بدهد این است که توانایی خود را به وضوح، از طریق خودآزمایی و کار درمانی کشف کنید. این می تواند منجر به خودآگاهی شما از آنچه که در حال حاضر در آن خوب هستید شود و خود را پذیرای مسئولیت پذیری محدوده هایی از زندگی خود که ممکن است نیاز به کار داشته باشد ، کنید .

 

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.

 پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *