بلاگ

مقالات روانشناسی

7-foods-for-stress-relief.jpg

رژیم غذایی و سلامت روان

تحقیقات نشان می دهد که آنچه که می خوریم ممکن است نه تنها سلامت جسمی ما، بلکه سلامت روحی و روانی ما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

خوردن غذاهای خوب (به عنوان مثال یک رژیم متعادل حاوی سبزیجات و مواد مغذی) ممکن است با احساسات خوب همراه باشد. یک مطالعه در سال 2014 نشان دهنده میزان بالای سلامت روان در افرادی است که میوه و سبزیجات بیشتری می خوردند .

h4_angry-man.jpg

درمان خشم یک برنامه روان درمانی برای کنترل و پیشگیری از خشم است. بسیاری از استراتژی های درمانی برای کمک به شما در مقابله با خشم در دسترس تان هستند، اما محبوب ترین آنها ، درمان شناختی رفتاری (CBT)، یک درمان کوتاه است که ثابت شده اثربخش ترین و مؤثرترین روش درمان و کنترل خشم است. از طریق جلسات CBT با یک مشاور متخصص در این زمینه ، بیماران اغلب تحت درمان موارد زیر را تمرین می کنند :
مدیتیشن
تجدید ساختار افکار ناکارآمد
تمرین تحمل درد و ناراحتی
تمرین تلقین و تنظیم احساسات
افزایش مهارت برای ترجمه خشم به نوعی دیگر

 

چرا مفید است؟

درمان خشم میتواند به شما کمک کند تا بتوانید خشم تان را مدیریت کنید .ریشه های خشم خود را از جمله علل اصلی بروز خشم تان را بشناسید و شناسایی احساسات دردناک و راهکارهای مقابله با آن؛ خشم خود را به رفتارهای سالم هدایت کنید وارتباطات خود را با کسانی که دراطراف شما هستند، بهبود بخشید.

چه مهارت هایی به دست می آورم؟

با گذراندن تمرینات ذکر شده در بالا، بیماران یاد می گیرند تا با نیازهای خود بهتر ارتباط برقرار نمایند ، حفظ بهترسلامتی ، جلوگیری ازمشکلات روانی و اجتماعی مرتبط با خشم، یادگیری مهارت های همدلی و اجتناب از رفتارهای اعتیاد آور. (افرادی که احساس عصبانیت می کنند ممکن است به الکل، مواد مخدر یا مواد غذایی برای کاهش احساس خشم وابسته شوند.)

مزایای درمان خشم چیست؟

از طریق خشم درمان، بیماران یاد می گیرند تا آرامش خود را حفظ کنند و موقعیت های خشمگین را در حالتی سازنده و مثبت کنترل کنند. این مهارت ها می توانند به جلوگیری از سرکوب خشم کمک کنند، که می تواند منجر به فشار خون بالا، افسردگی و اضطراب شود. مزایای دیگر عبارتند از:

قضاوت: خشم باعث می شود که ما نتوانیم وضعیت را به شیوه ای عالی درک کنیم .کنترل خشم اجازه می دهد فرد بتواند موقعیت های بیشتری را به درستی تحلیل کند.
ارتباطات: اغلب خشم ناشی از ناسازگاری است که منجر به سوء تفاهم می شود. یادگیری نحوه برقرارکردن ارتباط با دیگران باعث می شود راحت ترگفت وگو کنیم و خشم مان کنترل شود.
درک همدلی: بخش بزرگی از درمان، یادگیری همدلی برای دیگران است، که به یک طرف کمک می کند تا دیگران را بهتر درک کند، احتمال نزاع یا اختلافات بیشتر را کاهش می دهد.
روابط: بسیاری از افرادی که با مسائل مربوط به خشم درگیر هستند ، خود را از دوستان شان دور می کنند یا ازاطرافیانشان می خواهند که از آنها فاصله بگیرند، زیرا آنها می توانند با احساسات قوی خود به اطرافیانشان آسیب برسانند – آنهایی که ما دوست داریم، نزدیکترین و ساده ترین قربانیان ما هستند.
یادگیری برای کنترل خشم به شما کمک خواهد کرد که با دیگران در مواقع انفجار خشم برخورد مناسبی داشته باشید وشما را قادر خواهد ساخت بر روی روابط تان بیشتر تمرکز کنید.

 

درمان خشم در خانه

در حالی که با یک مشاورکه دارای مزایایی در بلند مدت است کار می کنید -در واقع شما در حال یادگیری مهارت های خاص رفتاری و روش های تفکرهستید ، بنابراین شما راحت تر می توانید با خشم مواجه شوید – اگر شما فکر می کنید که در حضور یک مشاورحرفه ای آرامش پیدا نمی کنید ، در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید . این سه مرحله آسان را برای رسیدن به آرامش به صورت آنی دنبال کنید.
آرامش: تمرین تنفس آهسته و کنترل شده است که شما از شکم خود به جای سینه خود برای نفس کشیدن استفاده می کنید .
توقف: گوش دادن قبل از واکنش نشان دادن . پروسه تفکر در مورد اینکه چگونه می خواهید پاسخ دهید زمان براست. اگر بتواهید ابتدا قدم بزنید تا کمی آرام تر شوید، عالی است.
استفاده از منطق: در حالی که خشم به سرعت می تواند قضاوت و منطق را منحرف کند، سعی کنید متمرکز بمانید. به یاد داشته باشید این کار را هر بار که شروع به خشمگین شدن می کنید، شروع کنید و متوجه خواهید شد که چشم انداز متعادل تری خواهید داشت.به یاد داشته باشید که خشم یک احساس سالم است. این که آیا این نگرانی است یا نه، بستگی به شدت آن دارد. اگر مشکل کنترل خشم خود را دارید یا خشم خود را در راه های نادرست به کار می گیرید که می تواند به دیگران و یا به خودتان آسیب برساند، وقت آن است که آن را کنترل کنید. به تنهایی می تواند بر روی روابط شما و حرفه تان تأثیر منفی بگذارد. اگر فکر می کنید که درمان به نفع شماست، با یک مشاور با زمینه تخصصی کنترل خشم حرف بزنید و اگر وقت آن را ندارید که بسراغ مشاور بروید از اپلیکیشن مشورت استفاده کنید و در مسیر زندگی ، زندگی آرام تری را شروع کنید.

optimistic-young-woman.jpg

واضح است که آنچه در مغز شما اتفاق می افتد بر روی بدن شما تأثیر می گذارد . نگاه کردن به نیمه روشن همیشه آسان نیست، اما بعضی از دلایل عملی وجود دارد که چرا شما باید یک دیدگاه خوش بینانه اتخاذ کنید.

مزایای خوشبین بودن

هنگامی که شما در مورد چیزهایی که پیش رویتان است تفکر مثبت را در پیش می گیرید، می توانید احساس لذت بیشتری را در حال حاضر داشته باشید، و احتمالا با مشکلات روحی کمتری روبرو خواهید شد. تحقیقات نشان می دهد که ارتباط خوبی بین خوش بینی و منافع مثبت بهداشتی، مانند : کنترل بهتر بر روی وزن ، سطح قند خون سالم و کاهش احتمال بیماری قلبی وجود دارد. همان مطالعه که توسط دانشکده پزشکی Feinberg دانشگاه نورث وسترن انجام شده است، همچنین نشان می دهد که مثبت بودن می تواند نقش مهمی در سازگاری با بیماری های مزمن بازی کند.
اگر چه خوش بینی دارای مزایای قابل توجه است، اما مثبت بودن همیشه آسان نیست. در حقیقت، برخی ممکن است احساس کنند تفکر درباره بدترین سناریوها ساده تر است و در عین حال نکات منفی و نقص در همه چیز توجه کنند . اما چه اتفاقی می افتد اگر بتوانید فقط برای یک روز ذهن تان را به طرف دیگر بچرخانید ؟ بر طبق یک مطالعه، انجام تمرینات پنج دقیقه ای در هر روز – که در آن شما آینده خود را به طور مثبت تجسم می کنید – می تواند به طور قابل توجهی پس از دو هفته تمرین باعث افزایش خوشبینی تان شود .این تمرین به همین سادگی است .
روش های ساده دیگری برای آموزش دادن به خود برای تبدیل شدن به فردی مثبت تر وجود دارد، با هدف احساس خوشحالی ، رضایت و آرامش بیشتر در زندگی تان – بدون توجه به آنچه در زندگی شخصی یا حرفه ای شما اتفاق می افتد. که در زیر به آنها اشاره می کنیم :

1. تشخیص و بازتاب یک رویداد مثبت بطور روزانه

این می تواند به صورت یک سپاسگذاری ساده،  یادداشت یک رویداد مثبت در وقایع روزانه تان ، یا حتی در طی مکالمه بین دوستان مطرح شود. شکرگزاری روزانه نیز یک راه عالی برای ترویج تفکر مثبت است.

2. شناسایی یک توانایی شخصی

به جای تمرکز بر روی مواردی که در آنها ضعیف هستید یا جایی که در طی یک روز در آنجا اشتباه کرده اید، دوباره سعی کنید تا نقاط قوت شخصیت منحصر به فرد خود را ببینید و از آنها استفاده کنید. شاید این یک استعداد پنهانی، زمینه تخصصی و یا شخصیت خاصی را دارا باشید.

3. یک هدف قابل دستیابی تعیین کنید و به پیشرفت خود توجه داشته باشید.

هیچ چیز نمیتواند ذهن یک فرد را منفی کند هنگامی که به سمت یک هدف معین درحال حرکت است . برای داشتن احساس اعتماد به نفس و شادی بیشتر، اهداف قابل دستیابی (مانند یک هدف کوچک) را که می توانید به آن دست یابید، تعیین کنید و هر پیشرفت کوچکی را در طول مسیر جشن بگیرید.

4. برای مثبت بودن ، وضعیت های پراسترس را به فرصت تبدیل کنید.

شاید شما این جمله را شنیدید: “هنگامی که یک درب بسته می شود دری دیگر باز می شود.” این ساده است، اما بازبینی مجدد یک رویداد در شرایط مثبت میتواند راهنمای خوبی برایتان در شرایط دشوار باشد. با سفردر جاده هایی که در آنها کمتر مسافرت کرده اید ، شما قادر به تجربه مکان های جدیدی هستید که درغیر اینصورت آنها را تجربه نمی کردید.

5. تمرین مدیتیشن یا تاثیرگذاری بر روی ذهن

هنگامی که شما در اینجا و در حال حاضر به جای گذشته یا آینده تمرکز می کنید، به خودتان اجازه می دهید تا از هر روزتان و تجربیات جدید لذت ببرید. برلذت بردن از تمام لحظات کوچک در طول روز خود تمرکز کنید و آگاهانه انتخاب کنید که آنها را اذعان کنید.

خوشبینی را در عمل تمرین کنید

تغییر هرگز آسان نیست، اما هر روز زمان کمی از وقت خود را برای تنظیم دوباره ذهن و افکار خود بگذارید ، این می تواند یک تاثیر مثبت بر روی شما در دراز مدت بگذارد . یک تغییر کوچک در تفکر و روال روزانه شما می تواند در طول زمان شما را به یک شخص خوش بین تر تبدیل کند.

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.

 


goals-featured.jpg

تعیین اهداف کوچکتر واقع بینانه

این ایده ساده است: برای هر هدفی که شما در تلاش برای انجام آن هستید، اهداف بزرگ را به اهداف کوچکتر و قطعات قابل اندازه گیری تقسیم کنید. به جای فکر کردن در مورد دستیابی به یک دستاورد بزرگ ، با تمرکز بر دستیابی به قطعات کوچکی ازهدف ، روی پیشرفت تمرک کنید .

درک تاثیرخرد کردن اهداف بزرگ به قطعات کوچکتر

به عنوان مثال، اگر شما قصد دارید 5 کیلومتر بدوید ، هر مرحله از مراحل اولیه را به اهداف کوچکتر و قابل دستیابی تبدیل کنید. ابتدا در ساعت 6 صبج بیدار شوید و کفش های ورزشی تان را بپوشید . پس از آن از خانه خارج شوید و شروع به دویدن کنید. این می تواند در طول دوره تمرین شما ادامه یابد و قبل از این که متوجه شوید، شما را مجبور می سازد که بهره وری و پیشرفت داشته باشید.
مطالعات نشان می دهد که تنظیم اهداف کوچک ترمی تواند مغز شما را فعال کند با افزایش سطوح دوپامین در هر بار که هدفی را تنظیم می کنید وآنرا به دست می آورید.
به گفته روانشناسان، “همه چیز از مرتب کردن تخت خواب تان تا شستن ظروف به شما احساس انجام یک کار را می دهد. از نظر عصبی، رضایت از تکمیل یک کار، باعث ایجاد سوخت داخلی موشکی می شود که شما را قادر می سازد تا به هدف بزرگتری برسید.
“طبیعت انسانی معتقد است نسخه ای بهتر ازما در افق فکری ما وجود دارد – بخش چالش کشیدن دقیقا همان چیزی است که منجر به بوجود آمدن واقعیت می شود. ما ممکن است به سمت تمایل به حرکت رو به جلو داشته باشیم با این اعتقاد که حرکات بزرگ یا تغییرات سریع می تواند تفکر ما را تغییر دهد، اما انتخابات روزانه یا هدف های کوچک است که منجر به تغییر و تقویت مغزمی شود و هر بار که شما پیشرفت می کنید، شروع به تغییردردیدگاه شما خواهد کرد.
محققان هاروارد دریافته اند که گام های کوچکی در جهت پیشرفت بزرگ می تواند شادکامی فرد را افزایش دهد. این مقاله در ادامه میگوید: «افراد اغلب این احساس پیشرفت را تجربه میکنند، بیشتر احتمال دارد که در بلندمدت خلاق باشند. مهم نیست اگر شما در حال دستیابی به یک پیشرفت علمی بزرگ هستید و یا فقط می خواهید گام
هایی در جهت یک زندگی سالم تر بردارید، پیروزی های کوچک می توانند تفاوت های زیادی در نحوه احساس و چگونگی انجام کارها درشما بوجود آورد .

چگونه شروع به ایجاد اهداف کوچکتر کنیم ؟

اگر شما مطمئن نیستید که چگونه شروع به ایجاد میکرو اهداف کنید، با این پرسش شروع کنید: یکی از چیزهایی که اگر انجام شود، زندگی من را بهتر خواهد کرد ، چیست؟ شاید شما متوجه شوید که مثلا ایجاد عادات غذایی سالمتر باعث خوشحالی شما خواهد شد. سپس، شروع به تجزیه کردن آن به اهداف کوچکتر کنید، که هر هدف کوچک ، گامی کوچک است که از 5 تا 10 دقیقه طول می کشد تا تکمیل شود و به شما در رسیدن به وضعیت مطلوب آینده کمک کند. هر زمانی که یکی از این اهداف کوچک تکمیل کردید ، توقف کنید تا ازخودتان بابت به انجام رساندن این مورد قدردانی کنید.
دستیابی به آرزوهای بزرگ نباید فرآیندی دردناک باشد که براحتی به شکست بیانجامد. با شکستن اهداف مهم به بخش های قابل کنترل، امید این است که ترس از کوتاه شدن شما را عقب نیاندازد. با نگاه تازه، شما حتی ممکن است از پروسه رسیدن به اهدافتان لذت ببرید و از روند رشد قدردانی کنید.

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.

 


تعهد-در-رابطه.jpg

برای بسیاری از مردم، ازدواج و داشتن یک همسر ایده آل است. این افراد خوش شانس اغلب مزدوج می شوند و زندگی زناشویی زیبایی دارند با این وجود، افراد دیگری، تعهد را کمتر آرمانی می بینند و در اغلب موارد، آن را کم اهمیت می دانند. در حقیقت، عوامل متعددی در ارتباط با مسائل مربوط به تعهد مطرح می شود و آنها از لحاظ روانی و تکاملی به کار می روند.1. مسائل مربوط به وابستگی
افرادی که دلبستگی اجتناب ناپذیر دارند، برایشان وابستگی سخت است . پیوستگی اجتناب ناپذیر از یادگیری در دوران کودکی حاصل می شود که والدین نمیتوانند نیازهای عاطفی کودک را بطرزی قابل اعتماد فراهم سازند . در بزرگسالی، این افراد عمدتا به خود وابسته هستند و ادغام زندگی خود با شریک برایشان ترسناک و ناراحت کننده است . حتی زمانی که آنها واقعا عاشق هستند، اغلب تردید دارند که متعهد شوند.

2. شما با فرد مناسب ازدواج نکرده اید .
گاهی اوقات افراد در یک رابطه پایدار باقی می مانند حتی زمانی که در سطحی عمیق می دانند که شریک زندگی شان مناسب نیست یا آن شخص را دوست ندارند.تمایل به ایمنی و امنیت با اهمیت تراز سوء ظن آنها است و آنها هرگز با شریک زندگی خود احساس راحتی نخواهند کرد. ترس از تغییر مانع از حرکت آنها می شود، اما شریک آنها اغلب این دمدم مزاجی را به عنوان ترس از تعهد برداشت می کند.

3. شریک شما از کار بر روی مسائل کلیدی که شما را ناراحت می کنند اجتناب می کند.
در بلندمدت، ممکن است ترس داشته باشید ازمسائل خاصی که ازدواج شاد شما با شریک زندگی تان را از بین ببرد.به عنوان مثال، اگر شریک زندگی شما افسردگی اش را درمان نکرده باشد، ممکن است ترس داشته باشید که خودتان را به کسی که واقعا نمیتواند با شما از زندگی لذت ببرد وابسته کنید . اگر شریک زندگی تان از درمان امتناع کند ، ممکن است احساس تردید در مورد تعهد به او داشته باشید.

 

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.

 


self-esteem-vicious-cycle.001.jpeg

همه ما می توانیم قد، وزن، و یا حتی سرعت راه رفتن افراد را با معیاری خاص اندازه گیری کنیم . اما، هیچ روش استانداردی برای ما برای سنجش عزت نفس وجود ندارد .ما ممکن است فکر کنیم که فردی با موفقیت حرفه ای و شغلی ، که به نظر می رسد کارآفرین و ثروتمند است، دارای عزت نفس بالا است. اما ممکن است اینطور نباشد. در مورد آن فکر کنید، کسانی که برای برتری تلاش می کنند ممکن است تلاششان برای غلبه بر احساسات دیرینه تهی پنداشتن خودشان باشد . و این بسیار ممکن است که موفقیت آنها راهی برای جبران کمبود عزت نفشسان باشد.مثال دیگری در این جا وجود دارد: تصور کنید یک دانش آموز را که سالیان سال است که شاگرد اول است. آیا شما فکر می کنید که دستاوردهای دانش آموزان، عزت نفس بالایشان را نشان می دهد؟ به طور مشابه، نمرات دانش آموز می تواند نشان دهنده میزان رقابت پذیری او باشد؟
اعتماد به نفس درونی است و نمی تواند با فاکتورهای خارجی در زندگی ما محاسبه شود.عزت نفس را می توان به این صورت مشخص کرد که چگونه با موقعیت ها و شرایط زندگی مان ارتباط برقرار می کنیم و به آن پاسخ می دهیم. به طور کلی می توان گفت که افراد دارای عزت نفس بالا دارای ویژگی های زیر هستند  :

 • افراد دارای درک بالا و حمایت کننده
 • مستقل و دارای روحیه همکاری
 • علاقمند به یادگیری اطلاعات جدید
 • قادر به تغییر باورها و رفتارهای خود بر اساس اطلاعات جدید هستند
 • به توانایی های خود اعتماد دارند
 • قادر به حل مشکلاتشان هستند
 • قادر به تنظیم مرزهای سالم در روابطشان هستند
 • نگرش مثبت دارند
 • یک عامل کنترل کننده داخلی دارند
 • افراد با عزت نفس پایین می توانند به طور کلی به شرح زیر باشند:
 • از خود راضی
 • وابسته و خودخواه
 • ترس از خطر و چالش ها
 • مقاومت در برابر تغییر و رشد
 • بی اعتمادی نسبت به توانایی هایشان
 • براحتی دیگران را به خاطر مشکلات خود سرزنش می کنند
 • براحتی دستکاری می شوند
 • یک نگرش منفی دارند

دارای یک کنترل کننده خارجی هستندعزت نفس بالاتر، یعنی هرچه کمتر فرد نیاز به بررسی اعتبار از دیگران داشته باشد. به این دلیل که افرادی که ارزش خود را می دانند متوجه می شوند که فقط از درونشان به دست می آید. با اجازه دادن به اینکه عزت نفس شان را دیگران تحت تاثیر قرار دهند قدرت زیادی را از دست می دهند و باعث می شود دیگران بتوانند براحتی آنها را تحت تاثیر قرار دهند .
افراد با عزت نفس کم اعتقاد دارند که می توانند “برنده شوند” در صورتی که فرد دیگری ارزشمندی آنها را تائید کند . اما حتی اگر این تاکتیک موفقیت آمیز باشد پاداش هرگز برای مدت طولانی ادامه نخواهد یافت؛ کسانی که تأییدیه و اعتبار می دهند، ممکن است همیشه این کار را نکنند . این می تواند احساس ضعف بیشتری در مورد قدرت فردی و کنترل زندگی اش را به فرد القا کند، که منجر به اعمال خشونت، ناامیدی، خشم، افسردگی، بدبینی و نگرش منفی شود.

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.

 


procrastinate-on-these-13-websites.png

ما به اشکال گوناگونی وقت را تلف می کنیم  که در دراز مدت به ما آسیب می رساند. در اینجا دلایل اصلی هدر دادن وقت و چگونگی جلوگیری از آن را توضیح می دهیم :

1. کمالگرایی
یک پروژه نیمه کاره پتانسیل کمالگرایی دارد . یک گزارش نوشته نشده ، اشتباهاتی ندارد . یک برنامه بدون کد، ارور و باگ ندارد . در یک ذهنیت کمال گرا، زمانی که شما کار می کنید ، خطر گند زدن به چیزی بیشتر است. و این اندیشه برای برخی ترسناک است. با تعویق انداختن، ما خودمان را به یک استاندارد غیرممکن می رسانیم و در نتیجه، هرگز نتایج قابل توجهی به دست نمی آوریم. یافته های علمی بر این نظریه تاکید دارد: یک مطالعه از دانشگاه یورک نشان داد که دانش آموزانی که به معیارهای کمال گرایی به شدت اهمیت داده اند، تمایل زیادی به تعویق انداختن کارها داشته اند.اما شما چگونه تمایلات کمال گرایی خود را از بین ببرید و دوباره به کارکردن ادامه دهید ؟ یک مشاور روانشناس می تواند به شما کمک کند که برروی ریشه های کمال گرایی خود مانند اضطراب کار کنید. همچنین، برخی از تمرینات راخودتان می توانید انجام دهید، مانند تغییر نحوه نگرش شما نسبت به موفقیت و مهربان تربودن با خودتان .هنگامی که شما یاد می گیرید که احتمال شکست را نیزدرنظر بگیرید ، پروژه های شروع شده بسیار ساده تر می شوند.

2. سطح انرژی پایین
گاهی اوقات ما مجبور به تعویق انداختن کارها می شویم زیرا نمی توانیم کاری انجام دهیم: فکر کردن به باز کردن لپ تاپ مان، نشستن پشت میز مان و نوشتن 10 صفحه (10 صفحه !؟) غیرممکن است. تعدادی ازعلل برای انرژی کم وجود دارد . اول، عادات سالم را بررسی کنید. آیا غذاهای ناسالمی را می خورید؟ کمتر از هشت ساعت در روز میخوابید؟ ورزش نمی کند؟ هر یک از این موارد می تواند دلیل کم انرژی بودن شما باشد. اما اگر شما به طور کلی تمام موارد را انجام می دهید ، وقت آن است که به یک پزشک مراجعه کنید .یک پزشک می تواند خون شما را آزمایش کند: شما ممکن است کم خونی، تیروئید یا کمبود ویتامین B-12 داشته باشید. آنها همچنین ممکن است برای هر گونه تشخیص دیگر که ممکن است به کم انرژی بودن شما منجر شود، به سراغ سوابق پزشکی شما بروند.افسردگی همچنین می تواند باعث کمبود انرژی شود. یک مشاور می تواند این ارزیابی را انجام دهد و به شما کمک کند.

3. ناتوانی درتمرکز
شما می خواهید بر روی کارهایتان تمرکز کنید شما واقعا این کار را انجام می دهید اما هربار که کامپیوترتان را باز میکنید، خود را در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی می بینید – و به طور ناگهانی هشت ساعت برای سرگرمی و تفریح بیرون میروید . بهبود تمرکز شما غیر ممکن نیست. تعدادی از تکنیک ها به شما کمک می کند تا کار را در دست بگیرید، مثل مدیتیشن کوتاه قبل ازشروع یا گوش دادن به موسیقی پس زمینه آرام . اما اگر مدیتیشن کمک تان نمیکند ، با مشاور خود مشورت کنید. ممکن است ADHD (اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی ) داشته باشید در حالی که به تعویق انداختن کارها علائم مستقیم ADHD نیست . یک متخصص بهداشت روانی می تواند تعیین کند که آیا رفتارهای شما مربوط به ADHD است یا نه، و همچنین این مورد موجب به تعویق انداختن کارها درشما می شوند.

4. به اعتقاد شما بهتر است بعدا آن را انجام دهید
در”آینده شما” این کار را انجام خواهید داد. اینطور فکر میکنید که در “آینده شما” فرصت های بی پایانی برای موفقیت خواهید داشت. به عنوان مثال، روز شنبه قرار است باران ببارد، بنابراین پیاده روی شما را وسوسه نخواهد کرد. اما ما نمیتوانیم مشکلات خود را بر روی آینده خود تلنبار کنیم.

اگر ما منتظر زمان مناسب و شرایط ایده آل باشیم، ممکن است هیچ کاری انجام ندهیم. آینده شما می تواند به همان اندازه ناراحت و غم انگیز باشد که امروز شما هست، پس چرا فقط شروع نمی کنید؟

اگر پروژه تان برای شما جالب است، آن را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید. فقط برای ده دقیقه بروی آن کار کنید و سپس “بر روی خودتان کار کنید” . این فرایند را به اندازه کافی تکرار کنید و پروژه انجام خواهد شد – قبل از اینکه آینده بیاید شما فرصت دارید آن را بسازید.

5. وظایف مبهم یا نامشخص است
گاهی اوقات، ما از انجام یک پروژه اجتناب می ورزیم، زیرا ما نمی دانیم که پروژه واقعا چه چیزی را دربردارد. شاید دستورالعمل ها مبهم باشند، یا دامنه کارها بسیار زیاد است و شما را درگیر می کند.برای مرتب کردن کار و حل این مشکل ، قلم و کاغذ را بردارید (یا هر ابزار طوفان مغزی که برای شما بهتر کار میکند). همه چیزهایی را که باید انجام شوند، بنویسید و از کوچکترین جنبه ها شروع کنید. برای یک مقاله پژوهشی طولانی، “رفتن به کتابخانه” یا “انجام جستجوی گوگل” گامهای قابل قبول است.اولین وظیفه آسان و قابل کنترل را پیدا کنید و از آنجا شروع کنید. پس از اتمام کار، به لیست خود برگردید. آیا نیازهای جدیدی باید اضافه شوند؟ آنها را اضافه کنید گام به گام مرحله به مرحله بروید تا زمانی که تمام کارها انجام شود. و اگر هیولای به تعویق انداختن کارها دوباره به سراغ تان آمد ، احساس کرختی را از بین ببرید و این روند را به طور کامل تکرار کنید. گم شدن در جنگل لیست کاری نیز یک دعوت ساده برای به تعویق انداختن کارها است.

در صورتی که کارهایتان را به تعویق می اندازید، از یک مشاور کمک بگیرید
تعویق انداختن کارها یک میل خسته کننده است. البته ما می خواهیم پروژه را انجام دهیم و روی سرما مانند یک شمشیر آویزان است. اما گاهی اوقات ما نمی توانیم آن را انجام دهیم. شناسایی علت اصلی دلسردی شما کلید لازم برای موفقیت شما درانجام کاراست. یک متخصص یا مشاور ممکن است روش هایی را برای کمک بهتان به کار گیرد . آنها همچنین سطح پیشرفت تان را می توانند به صورت هفتگی پیگیری کنند.استفاده از مشاوره آنلاین مانند اپلیکیشن مشورت را نیزدر نظر بگیرید اگر تعویق انداختن کاری روی عملکرد یا شادی شما در حوزه های مهم مانند کار یا روابط تان تاثیر می گذارد.

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.

 


Self-Confidence-The-Key-to-Success7.jpg

اعتماد به نفس برای بسیاری از مردم گریزان است. عوامل متعددی وجود دارند که می توانند اعتماد به نفس را تضعیف کنند، اما اکثر آنها مربوط به تجربیات گذشته شما است – ابتدا به عنوان یک کودک و سپس به عنوان یک بزرگسال – و چگونه این تجربیات شما را وادار به فکر کردن در مورد خودتان کرده است.بسیاری از افراد موفق و هوشمند وجود دارند که فکر می کنند که آنها “بازنده هستند”، معتقدند که آنها به عنوان فردی ناکارآمد در بین اطرافیانشان مشهور هستند . اگر این شما را توصیف می کند، ممکن است شگفت زده شوید که چگونه می توانید این الگوهای فکری منفی رااز بین ببرید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

چگونه اعتماد به نفس تان را افزایش دهید

اگر به دنبال ایده های سازنده ای در مورد چگونگی ایجاد تغییرات پایدار در مورد اعتماد به نفس خود هستید، در اینجا چند راه برای انجام این کار وجود دارد :

به چیزهای عینی نگاه کنید

اولین قدم برای افزایش اعتماد به نفس این است که نگاهی دقیق به نقاط قوت و ضعف خود داشته باشید. اغلب شما می توانید اقدامات عینی برای این کار را انجام دهید.

به عنوان مثال، اگر شما در مورد عملکرد شغلی خود مضطرب هستید و احساس می کنید که همیشه تیم یا شرکت خود را نا امید می کنید، در طول سالها به ارزیابی عملکرد خود نگاهی دقیق بیاندازید. بسیاری از مواقع،افراد با اعتماد به نفس پایین دستاورد واقعی خود را دست کم می گیرند. با نگاهی به داده های عینی می تواند به شما در درک آنچه که واقعا نیاز به کار دارد ، در مقایسه با کاری که در حال حاضر به خوبی آنرا انجام می دهید ، کمک کند.
برخی از مردم، هنگامی که به موفقیت های گذشته شان نگاه می شود ، دوباره قوت قلب می گیرند. در ادامه با مثال فوق، آنها با یک فرایند تفکر منطقی تر مواجه می شوند و فکر می کنند “خوب، من همیشه در گذشته در جلسات سخنرانی به خوبی عمل کرده ام، هرگز بازخورد منفی زیادی دریافت نکرده ام، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که جلسات سخنرانی ام در آینده متفاوت باشد. ”

روابط فعلی خود را ارزیابی کنید

شما باید با دقت نگاه کنید که دورتان را با چه کسانی احاطه کرده اید. اگر در زندگی شما پر از افراد سمی ( بدردنخور ) است ، ممکن است لازم باشد که عمیقا فکر کنید که این افراد چگونه اعتماد به نفس و سلامت عاطفی عمومی شما را تحت تاثیر قرار می دهند.
به عنوان مثال، اگر یک زن که احساس خیلی بدی در مورد اندام و وزن خود دارد وقتی مادر خود را چند بار در هفته می بیند، و مادر او همیشه در مورد وزن او اظهار نظر می کند ، این رابطه می تواند باعث خراب شدن شانس او در افزایش اعتماد به نفس اش در مورد بدن او شود.
در این مورد، رویکردهای متعددی وجود دارد که او میتواند انجام دهد، از جمله آشکارا و با قاطعیت مرزها را با مادرش تنظیم کند که در آن موضوعات مانند وزن او ، حرفی زده نشود. رویکرد دیگری ممکن است محدود کردن تماس به یک بار در هفته و دیدن اینکه آیا تغییرات محسوسی در سطوح اعتماد به نفس او به وجود می آید.

گذشته خود را بررسی کنید

همچنین، ضروری است که به زندگی خود در گذشته نگاهی بیندازید و عمیقا فکر کنید چه پیامهایی را درموردتوانایی هایتان هنگامی که در حال رشد بودند دریافت کرده اید . اغلب افراد با اعتماد به نفس پایین در خانواده هایی رشد کرده اند، که به طور ضمنی یا صریحا به آنها گفته شد که بی کفایت هستند.

مشاوره روانشناسی به عنوان یک راه حل برای مشکلات اعتماد به نفس

مشاوره می تواند بسیار مفید باشد در کمک به کشف منشاء مسائل مربوط به اعتماد به نفس شما. مشاوره روانشناس ماهر همچنین می تواند به شما در ایجاد اهداف کوچک و پیشرفته ای که به شما کمک می کند به آرامی اعتماد به نفس تان را بالا ببرید ، کمک کند.
اجازه ندهید اعتماد به نفس پایین تان ، زندگی شما را تضعیف کند. بهترین هدیه ای که می توانید به خودتان بدهد این است که توانایی خود را به وضوح، از طریق خودآزمایی و کار درمانی کشف کنید. این می تواند منجر به خودآگاهی شما از آنچه که در حال حاضر در آن خوب هستید شود و خود را پذیرای مسئولیت پذیری محدوده هایی از زندگی خود که ممکن است نیاز به کار داشته باشد ، کنید .

 

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.

 برای همه ما ممکن است پیش آمده باشد ،که احساس کرده ایم در یک وضعیت گیرافتاده ایم و بدون جهت روشنی به جلو حرکت کرده ایم. این می تواند در همه زمینه ها، از جمله روابط ما با دیگران ، دوستی ، شغل و حرفه ، ارتقای خود و یا در تحصیلات اتفاق بیافتد.

اغلب هنگامی که طی چند ماه یا حتی سالها در یک مسیر ثابت حرکت کرده اید ، احساس می کنید که تنها یک راه برای انجام کارها وجود دارد. حتی اگر این مسیر باعث نارضایتی شما شود، به نظر می رسد که گزینه دیگری وجود ندارد. در اینجا چند مثال که ممکن است با این موضوع در ارتباط باشد را آورده ایم  :

فردی از شریک اش ناراضی است. آنها با هم درگیر هستند و صمیمیتی بین شان نیست. متأسفانه زمانی که او درباره بر هم زدن شراکت شان فکر می کند، احساس ناتوانی می کند.
فردی دیگر ورزش را متوقف کرده است با وجود اینکه او می داند ورزش تاثیر مثبتی بر افسردگی او دارد. هرروز صبح، به جای ورزش کردن با خود می گوید شاید در تابستان دوباره شروع به ورزش کند.
یک مادر آرزو می کند که بچه هایش به حرف های او بیشتر گوش دهند. او نمیتواند تصور کند که قوانین اش در خانه تغییر کند و حتی پس از خواندن کتاب هایی در مورد رفتار با فرزندان ، با ایده هایی درباره نحوه مدیریت رفتار بچه ها سعی نمی کند تغییری ایجاد کند.
آنچه درهمه این افراد مشترک می باشد این است که آنها واقعا به قابلیت هایشان برای ایجاد تغییر در زندگی خود اعتقاد ندارند. آنها منتظر یک عامل خارجی برای ایجاد تغییر هستند، زیرا آنها احساس می کنند که کمترین تاثیر را در زندگی خود دارند. این به عنوان متغیر کنترل خارجی نامیده می شود و به این معنی است که رویدادها را به متغیرهای خارجی اختصاص دهید، نه متغیرهایی که خود شما می توانید آنها را کنترل کنید.

چگونگی فرار از رکود

برای خارج کردن خودتان از رکود ، شما باید مرکزکنترل خود را به درون خودتان ببرید. افراد دارای مرکز کنترل داخلی احساس می کنند که قدرت تغییر محیط خود را دارند. در اینجا به هر یک از مثال های بالا نگاه کنید :

فرد اول تصمیم می گیرد که به یک مشاور مراجعه کند و بفهمد که چرا او در روابطش ضعیف است و احساس می کند که در آن گیر کرده است . او متوجه می شود که از تغییرات ترسیده و از جدا شدن از هرکسی بیزار است، زیرا باعث تحریک احساسات طلاق والدینش می شود ( یادآور طلاق والدینش در کودکی ). پس از کار با مشاور ، تصمیم می گیرد ، پیشنهاد مشاوره و تصمیم گیری دو نفره در مورد کارها را به شریک خود ارائه دهد و اگر شریکش آنرا نپذیرفت از او جدا شود .
فرد دوم با یک دوست در مورد مشکلات خود با انگیزه ورزش کردنش ، درد و دل می کند. آنها به یکدیگر قول داده اند که یکدیگر را برای انجام حرکات ورزشی حداقل 5 بار در هفته ترغیب کنند و مشوق یکدیگر شوند . او همچنین با همکارش صحبت می کند و تصمیم می گیرند که یک گروه پیاده روی را درساعت ناهاری تشکیل بدهند.
مادر فرزندان عمیقا فکر می کند که چرا هیچ کدام از تکنیک های مدیریت رفتاری که او در کتاب های رفتار با فرزندان راخوانده ، هرگز امتحان نکرده است.
توجه داشته باشید که برای اینکه احساس کنترل بیشتری در زندگی خود داشته باشید ، ممکن است لازم باشد که به نظر دیگران اهمیت بدهید و خودتان را پذیرای نظرات و پشتیبانی دیگران کنید. همچنین، خودآزمایی لازم است تا بفهمید که چرا شما احساس فلج شدن میکنید. اغلب هنگامی که شما احساس می کنید به طور کامل در یک حوزه زندگی تان گیر کرده و فلج شده اید، به این دلیل است که مسائل مربوط به دوران کودکی درونتان جرقه میزند.

مشاوره با یک مشاور روانشناس با تجربه ، مانند مشاورین موجود در سامانه مشاوره روانشناسی مشورت ، یکی از راه های عالی برای کشف این موضوع است که چرا شما احساس غم و اندوه می کنید، اما مطالعه ، تفکر و تامل و مباحثه با دیگران می تواند به شما در پیشبرد زندگی و زندگی کردن به طریقی که می پسندید ، کمک کند.

 

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.

 self-aware.jpg

خودآگاهی یک ویژگی بسیار مهمی است که در زندگی وجود دارد و اغلب ما ارزش آن را نادیده می گیریم. هنگامی که شما خود آگاه می شوید، از مشکلات و عواطف خود ، آگاه می شوید. و هرچه زودتر از مشکلات خود آگاه شوید، زودتر می توانید آنها را به درستی برطرف سازید.خود آگاه شدن شما را به کم کردن سرعت سوق می دهد و باعث می شود تا مانند یک غریبه به خودتان بنگرید . ما در اعمال، اندیشه ها، نظرات و احساسات مان خیلی غرق می شویم و فراموش می کنیم همه چیز را درک کنیم. فراموش می کنیم یک گام به عقب برداریم تا بتوانیم کمی عمیق تر از آنجاییکه ما هستیم بررسی کنیم. فراموش میکنیم که از خود سوالات مهم بپرسیم:چرا به این شکل واکنش نشان دادم؟
چرا این مسئله خاص من را اینقدر ناراحت می کند؟
به جای پذیرفتن هر چیز کوچک که از ذهن ما عبور می کند، چرا ما در مورد آن کمی بیشتر از خود سوال نپرسیم؟شما نمی خواهید مضطرب، ناامن باشید و یک تلاش ناامید کننده را برای خود آگاهی انجام دهید . به خودتان اجازه دهید تا یک درک شفاف از آنچه شما هستید ، داشته باشید .خودآگاهی نباید آسیب زننده باشد. باید شفا بخش، روشنگرانه، نشاط بخش باشد. خودآگاهی افکار وسواسی و تفکر بیش از حد نیست. خودآگاهی قادر به تشخیص یک جنبه از وجود شما و استفاده از این اطلاعات در راهی سودمند است.

 

خودآگاهی به من کمک کرد تا کمتر احساس ترس داشته باشم

هنگامی که شما درک می کنید که چه کسی هستید، زمان بیشتری برای به دست آوردن نتایج و ایجاد ارتباطات و اکتشافات حیاتی دارید. من یک فرد بسیار ترسوهستم، و نه تنها در مورد تهدیدات واقعی بلکه من از مسائلی تخیلی نیز می ترسم، در حالی که می دانم آنها واقعا وجود ندارد.

این یک واقعیتی بود که من برای مدت طولانی آنرا پذیرفته بودم زیرا من لحظه ای در مورد آن کنجکاو نبودم. این جایی است که جرقه های خود آگاهی زده می شود : کنجکاوی در مورد اینکه چه کسی هستیم.

خودآگاهی اولین گام برای درمان من بود. وقتی که من با ترس فلج شده بودم، آنرا متوقف کردم و فکر کردم :

چرا من اینقدر ترسیدم؟ چه چیزی است که من از آن اینقدر ترسیده ام ؟ من می دانم که این چیزها وجود ندارد، پس چرا آنها هنوز من را می ترسانند ؟ آیا به دلایلی احساس امنیت نمی کنم؟

هنگامی که من در مورد ترسم کنجکاو شدم، زمانی است که ترس ام رفته رفته از بین می رود. این زمانی است که من احساس می کنم که من مسئولیت رسیدگی به مسائل ام را پذیرفته ام .

 

درمان، سریع ترین راه برای خودآگاهی است

به واسطه درمان، من خودم را خیلی بهتر از قبل میشناسم. من درک می کنم که چگونه ذهن من کار می کند، جایی که احساساتم از آنجا بیرون می آیند ، چرا فقط من در موارد خاصی واکنش نشان میدهم و نه دیگران. با دانستن اینکه چه کسی هستم، باعث می شود که راحت تر درمان شوم و درس هایی را بیاموزم.

برای مدت طولانی من فکر کردم که ترس من غیر منطقی، احمقانه و خودسرانه است. اما هنگامی که من خودم را بهتر شناختم، متوجه شدم که هیچ یک از این چیزها نیست. یک دلیل قابل فهم وجود داشت که چرا چیزهای خاصی مرا می ترساند. و هر قدر بیشتر در مورد خودتان آگاهی پیدا می کنید، درک تان در مورد دیگران افزایش می یابد ؛ شما بیشتر می توانید همدردی کنید؛ شما یشتر میتوانید درون خودتان مشکلات را شناسایی و راه حل های آنها را پیدا کنید .

با بیماری روحی، خودآگاه بودن می تواند سخت باشد. شما ممکن است از افسردگی رنج ببرید اما احساس ناامیدی می کنید زیرا شما نمی توانید جلوی افکار خود را بگیرید که چرا افسردگی دارید. شما همه چیز را سرزنش می کنید ، بهانه جویی می کنید بدون اینکه بدانید در سرتان چه چیزی اتفاق می افتد .

گاهی اوقات یک بیماری روحی می تواند بسرعت برای شما تصمیم بگیرد. شما می دانید که باید از تخت خارج شوید و به کار بپردازید، اما بعضی از صبح ها افسردگی شما باعث می شود شما احساس کنید که مشکلی فیزیکی وجود دارد که نمی توانید از رختخواب تان خارج شوید . اضطراب ناخوشایند شما در مورد کار می تواند شما را از لذت بردن از خود و استراحت در زمانی که شما به خانه بازمی گردید محروم سازد .

شما نمی خواهید این چیزها بر روی زندگی روزمره تان تاثیر بگذارد، اما آنها تاثیر می گذارند. آنها نامرئی اما قدرتمند هستند.

اما شما می توانید این چیزها را درک کنید و احساس کنید که حقیقتا قدرت بیشتری نسبت به آن ها دارید. با درک اینکه چه کسی هستید و چگونه ذهن شما کار می کند، شما تبدیل به یک فرد قدرتمند می شوید، نه بیماری شما.

مشاوره روانشناسی و درمان میتواند به شما در دستیابی به شناختی جامع از خودتان کمک کند و شما را در مسیر درست نگه می دارد. مشاوران روانشناس، مربیان شما هستند و آنها اطمینان حاصل می کنند که تمرکز ذهنی شما به صورت منظم و مناسب است. آنها دست تان را می گیرند و شما را هدایت می کنند تا احساسات و اعمال خود را، گذشته و حال خود را کشف کنید در حالی که در مسیر شناخت خودتان هستید و رسیدن به این شناخت که چه کسی هستید، زیبا و دلپذیر است.

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.