چگونه به موفقیت دیگران حسادت نکنیم ؟

شهریور ۲۵, ۱۳۹۷ توسط مدیریت0
jealous-sister-lollipop.jpg

شما ممکن است مستعد حسادت به موفقیت دیگران باشید و هنگامی که حسادت می کنید احساس بدتری نسبت به خود داشته باشید. به همین دلیل مهم است که به دستاوردهای دیگران جور دیگری نگاه کنید . نه تنها رفتاری ناسالم است که اجازه دهید اعتماد به نفس شما با آنچه که دیگران انجام می دهند پائین بیاید، بلکه بی فایده است که به موفقیت های دیگران حسادت کند.

چرا حسادت به موفقیت سایر افراد ناسالم است؟
بسیار متداول است که فردی – به ویژه نویسندگانی مانند من – در بعضی موارد به موفقیت های دیگران حسادت می کند و عزت نفس اش را پایین می آورد. در شبکه های اجتماعی، یک همکار مقاله ای از من را به اشتراک میگذارد و مقاله ام منتشر می شود توسط سایتی که قبلا رزومه من را رد کرد. پس از آن شروع به احساس حسادت در مورد این موضوع می کنم.

وقتی که خودم را با نویسندگان دیگر مقایسه می کنم که می دانم موفق تر هستند، شروع به قضاوت خودم میکنم، به خودم می گویم که من نویسنده ی خوبی نیستم و یا من تنبل هستم. خصوصا احساس ضعف می کنم اگر نویسنده موفق جوانتر از من باشد.
با این حال، حقیقت این است که همیشه نویسندگان موفق تر از من حضور خواهند داشت. هیچ دلیلی معتبر وجود ندارد که چرا در مورد این امر من باید احساس ضعف بکنم . با این وجود، چیزی که تحت کنترل من است این است که چگونه تصمیم می گیرم به موفقیت سایرین پاسخ دهم. من مجبور نیستم به موفقیت دیگران حسادت کنم.

چگونگی متوقف ساختن حسادت به موفقیت دیگران
شما می توانید حس حسادت به موفقیت های دیگران را در خودتان متوقف کنید، زمانی که کیفیت و مهارت های خوب خود را مورد ارزیابی قرار می دهید . با یک احساس پایدار از خود ارزشمندی و بدون مقایسه خود با هر کس دیگری، شما کمتر احتمال دارد اعتماد به نفس خود را تحت تاثیر حس حسادت از موفقیت دیگران قرار دهید . فردی ممکن است در یک شاخه زندگی خود – مانند کار خود – پیشرفت کند – که باعث شود توجه شما به شکست هایتان معطوف شود . اما واقعیت این است که، ممکن است او نیزدر مورد شما همین فکر را بکند ، شاید درمورد حرفه شما یا مسئله دیگری از زندگی شما، برای او ارزشمند و قابل تقدیر باشد.

مشکل اصلی حس حسادت به موفقیت دیگران، مقایسه های اجتماعی است. اگر شما می توانید در مورد صفات مثبت خود احساس اعتماد کنید درست همانطور که آنها هستند، اعتماد به نفس شما کمتر مستعد ابتلا به نوسانات محیطی است. علاوه بر این، این کمک می کند تا متوجه شوید که افراد دیگری مانند شما نیز وجود دارد ، که برای پیشرفت و رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند.

من متوجه شده ام که بیشتر حس دلسوزی می توانم به خودم نشان دهم – به عنوان مثال در رابطه با حرفه من – آسان تر این است که من برای موفقیت دیگران شاد باشم. قدردانی از تلاش هام که در نتیجه آنها موارد مثبتی را تجربه کرده ام و دست آوردهای مفیدی بدست آورده ام ، به من اجازه می دهد که از موفقیت دیگران خوشحال باشم .

به جای افکار منفی و حسادت به موفقیت دیگران، من سعی می کنم برای دستیابی به خود بهترم الهام و انگیزه بگیرم. به جای اینکه فردی کتابی را منتشر کند ومن آرزو کنم ای کاش من آن را نوشته بودم و از خود انتقاد کنم، فکر می کنم در مورد اقداماتی که می توانم انجام دهم – همانند آن شخص که توانست انجام دهد – و توانایی هایم را درک کنم. استفاده بسیار کارآمدتر از زمان خودم ، الهام پذیری از موفقیت دیگران و مراجعه به مردم و تقاضای مشاوره از آنها و گرفتن راهنمایی ازآنها در مورد چگونگی دستیابی به آنچه من میخواهم به دست بیاورم.

شبکه های اجتماعی می توانند حسادت را در شما بوجود آورد و عزت نفس تان را پائین بیاورد
من می دانم که اغلب حس بدتری در مورد خودم دارم وقتی زمان بیشتری را در شبکه های اجتماعی می گذرانم . این به این دلیل است که شبکه های اجتماعی طراحی شده اند تا مردم بتوانند دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند و خود را به عنوان یک نام تجاری (برند) بسازند. فیس بوک یک بمباران دائمی از موفقیت های دیگران است، با خبرهای بسیار کمی در مورد شکست ها وتلاش هایی که مردم نیز تجربه می کنند. بسیار متفاوت است چیزی که ما درک می کنیم با چیزی که افراد در خارج از حباب شبکه های اجتماعی هستند .

یک راه موثر برای جلوگیری ازعدم موفقیت شما صرفا صرف زمان کمتری در شبکه های اجتماعی است. بعضی افراد همچنین در می یابند که حذف کامل شبکه های اجتماعی از زندگی خود به طور کامل شگفتی برای اعتماد به نفس شان به ارمغان می آورد ، اگر چه ممکن است لازم باشد (یا حتی عملی نیست، اگر مانند من به شبکه های اجتماعی برای کار و ارتباط با مردم نیاز داشته باشید).

ترفند این است : ساختن و حفظ یک اعتقاد مثبت از خودتان است تا هر وقت حس حسادت نسبت به موفقیت دیگران را حس می کنید، اعتماد به نفس خود را از دست ندهید.

مطالبی که مطالعه کردید توسط متخصصین تیم ‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت’ جهت افزایش سطح سلامت شما عزیزان گردآوری شده است.
‘سامانه مشاوره آنلاین مشورت با ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و مشاورین٬ بستری را برای مشاوره راحت٬ ارزان و امن فراهم نموده است.
کاربران میتوانند با نصب اپلیکیشن مشورت بر روی تلفن همراه خود و یا استفاده از نسخه آنلاین در هر لحظه و هر مکان به یکی از ده‌ها مشاور متخصصی که در آن زمان آنلاین هستند متصل شده و مشاوره بگیرید و بدون اینکه شناخته شوید با خیال راحت صحبت کنید.
برای نصب اپلیکیشن لطفا به قسمت ‘دانلود‘ در وب سایت مراجعه نمایید.

 
پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


اپلیکیشن مشورت با بهره گیری از متخصصان روانشناسی بستری را فراهم نموده تا کلیه هموطنان ایرانی در داخل و خارج از کشور براحتی تنها با استفاده از یک گوشی هوشمند و بطور ناشناس و با هزینه ای اندک در هر ساعتی از شبانه روز بتوانند مشکل خودرا حل نمایند.

logo-samandehi
logo-samandehi

کلیه حقوق این سایت برای شرکت پیشتازان ایده نوین اطلس محفوظ می باشد